inspiracja

Jak nie oszaleć od nadmiaru inspiracji?

by
published on

Przy różnego rodzaju dylematach, z jakimi ścieramy się nieomalże każdego dnia, jest naturalnie również kwestia tego jak urządzić swój lokal. To bynajmniej nie jest aż tak oczywisty do rozstrzygnięcia dylemat, albowiem o ile zaprojektujemy nasz lokal bez wizji, a co gorsza bez uwzględnienia podstaw funkcjonalności, to będziemy się permanentnie martwić cóż mogło pójść niepoprawnie.

Dzisiaj można mieć dodatkowo taki szkopuł, że z każdej strony bombardują nas rozliczne koncepty. A sporo spomiędzy nich nam się podoba mimo tego, że nie można ich ze sobą pogodzić. Dysponujemy tak niezwykłą liczbą źródeł inspiracji, iż zamiast cieszyć się z tego posiadamy coraz to znaczniejszy kłopot na co się zdecydować. Wszak mimo wszystko musimy brać pod uwagę iż dekorujemy swoje mieszkanie, toteż priorytetem strategicznym jest to aby czuć się tam wygodnie.

Trudno podważyć stwierdzenie, że okazyjnie zapominamy iż najistotniejsze w tym wszystkim jest doznanie, iż nasz lokal jest naszym najbardziej prywatnym gniazdkiem, oraz musi nas ukazywać we stosowny sposób. Niemniej trudno musi być urzeczywistnić podobny stan jeśli będziemy wszystko powielać z tego co widzimy w programach telewizyjnych czy w publikacjach. Uważam, że warto zainwestować chociaż krztynę zachodu by projekt lokum reprezentował nasze ego. W odwrotnym przypadku również w osobistych czterech kątach będziemy się czuć nieco dziwnie.

Niezaprzeczalnie warto się inspirować perfekcyjnymi ideami, choć nie wolno odchodzić zbyt daleko od tego co jest dla nas najważniejsze, a zatem uwidocznienia swojego faktycznego ja. Często chcemy wyrazić, że jesteśmy kimś innym niż rzeczywiście, ale nie trzeba tego sobie dowodzić nawet we własnym domku.