architekt wnętrz

Urządzanie nowo kupionego lokum

by
published on

Akt notarialny został ratyfikowany, dysponujemy już wytęsknionym lokum. Tymczasem przychodzi je idealnie, a przy tym praktycznie umeblować. Członkowie rodziny drą ze sobą koty. Poszczególni wybierają styl tradycyjny – ascetyczny, naturalny, niektórzy modernistyczny, minimalistyczny, czy ze szkłem oraz pierwiastkami metalicznymi. Pragniemy, żeby jakikolwiek członek naszej familii gorliwie do mieszkania wracał, właściwie się w nim czuł. Czy osobiście podejmiemy się wystroju mieszkania, lub zlecimy to znawcy, któremu projektowanie wnętrz nie sprawia problemu?

Gdy lokum jest ogromne, ma sporo pokojów, należałoby sięgnąć po usługi eksperta w tej dziedzinie. Dla takiego speca aranżacja wnętrz to jak przysłowiowa bułka z masłem. Przygotowywał nie pojedynczą, a wiele aranżacji wnętrz w odmiennych stylach dekoracyjnych. On bierze pod rozwagę nasze zamiłowania, czy to powinien być toskański, sielankowy styl, albo skandynawski, prosty. Spec, projektant wnętrz, podpowie nam wystrój naszego lokalu. Projektant wnętrz zadba, aby cokolwiek się pomieściło w pomieszczeniu, aby było nie jedynie ślicznie, ale też ergonomicznie. Architekt opracuje też listę wyposażenia, mebli wraz ze spisem sklepów, w których powinno się je zdobyć. Opracuje schemat naszego lokum, co do milimetra, żeby niezadługo nie było problemu; np. kiedy wniesiemy wszelakie meble na piąte piętro, zaś szafa się nie pomieści, ponieważ braknie miejsca.

Wzorzec, aranżacja lokum będzie skomponowana w kilku alternatywach, na kartce oraz w wersji 3D. Będziemy mogli przedyskutować z rodziną którąkolwiek z wariacji, przespać się z tym oraz wyłonić najciekawszą, obrać najodpowiedniejszy wzorzec wnętrza do materializacji.